Deweloperzy walczą o klientów promocjami

Mieszkania z rynku pierwotnego sprzedają się bardzo dobrze, ale ofert na rynku szybko przybywa. Na najbliższy okres deweloperzy przygotowali dla klientów wiele promocji, którymi chcą przyciągnąć kupujących. Gdzie szukać tych promocji?

Dom Development wprowadził ofertę promocyjną w trzech  inwestycjach. w Warszawie.
Kupując mieszkania w osiedlu Żoliborz Artystyczny klienci nie płacą czynszu przez 12 miesięcy. W osiedlu Palladium nabywcy otrzymują wykończenie pod klucz w cenie mieszkania. Natomiast na osiedlu Adria na Gocławiupromocja obejmuje niższe ceny za mieszkania gotowe – wymienia Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development. Dodatkowo deweloper do zakupionego mieszkania w każdej ze swoich inwestycji oferuje meble kuchenne gratis.

Robyg proponuje upusty cenowe i szereg bonusów w postaci bezpłatnych porad architektów wnętrz, voucherów, czy doradztwa finansowego. Deweloper oferuje także sezonowe promocje. Podczas zakończonego niedawno Tygodnia Targowych Cen w Gdańsku przy zakupie mieszkania można było uzyskać nawet 20 tysięcy zł rabatu.

W Atlas Estates do listopada potrwa promocja „Jesienne hity mieszkaniowe”, którą objęte zostały ostatnie mieszkania dostępne w osiedlu Apartamenty przy Krasińskiego na warszawskim Żoliborzu. Kupując mieszkanie 2- lub 3-pokojowe otrzymujemy schowek parkingowy o powierzchni 5,4 m2 gratis.

Apartamenty Mokotów Park oraz Rezydencja Arteco daje możliwość zakupu mieszkania z wykończeniem w cenie. Interesująca jest również promocyjna oferta w Hill Park Apartments, gdzie kupujący mają możliwość zakupu mieszkania z pakietem Avantgarde – informuje Tomasz Zahorski, dyrektor komunikacji korporacyjnej i marketingu w Marvipol.

Dantex objął promocją warszawską inwestycję Dobra Wola II.  Pierwszych 30 klientów, którzy podpiszą umowy na zakup mieszkania do końca października otrzyma sprzęt AGD w cenie mieszkania – deklaruje Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex. W projekcie Miasto Wola deweloper indywidualnie negocjuje rabaty z nabywcami.

203

Mieszkania w w ramach inwestycji Activ Investment dają możliwość negocjowania cen. Popularny stał się wprowadzony przez dewelopera „Pakiet startowy” przygotowany dla osób kupujących mieszkania w inwestycji Cztery Wieże w Katowicach. Każdy kupujący dostaje 10 procent rabatu na pierwsze zakupy i 5 procent  rabatu na kolejne zakupy w katowickim Leroy Merlin. Nabywcy mają również zagwarantowaną gratisową dostawę zakupionych produktów i indywidualny projekt mieszkania.

Krakowska inwestycja Nowy Żabiniec Atal także objęta jest promocją. Deweloper oferuje ostatnie wolne mieszkania z rabatem 300zł/mkw. Klienci dostają również bony na zabudowę kuchni o wartości 5 tys. zł.
W projekcie Nadwiślańska 11 Apartamenty deweloper oferuje promocję w postaci zniżki w wysokości 100zł/mkw. na mieszkania zlokalizowane od parteru do III piętra.

We Wrocławiu w inwestycjach Agrestowa Aleja, Osiedle Mieszczańskie II, Zielone Wojszyce, Dyrekcyjna 33 kupujący nowe mieszkania dostają 200 zł/mkw. zniżki. W Osiedlu Mieszczańskim wykończone mieszkania objęte są rabatem 50 zł/mkw., a do każdego dwupoziomowego mieszkania kupujący dostają schody firmy Rintal.

W Łodzi w Nowym Polesiu Atal proponuje wykończone mieszkania z rabatem 100zł/mkw. A na osiedlu Chojny Park 5 pierwszych klientów dostanie upust 200zł/mkw.

W Katowicach deweloper inwestycji Atal Francuska Park ma mieszkania do wykończenia z upustem o 100zł/mkw.

Na osiedlu Skierniewicka City na Woli w Warszawie kupujący mogą zdecydować, czy chcą zapłacić za mieszkanie bez VAT, czy dostać wykończenie mieszkania gratis. W projekcie Ogrody Ochota do wszystkich mieszkań deweloper Dolcan oferuje wykończenie mieszkania w cenie.

W promocji dewelopera Inpro, która potrwa do końca października 2014 roku można kupić mieszkanie z 5 procentowym rabatem w ramach II i III etapu gdańskiej inwestycji Wróbla Staw. Kupujący, którzy kupią mieszkanie w inwestycji Chmielna Park mają możliwość nabycia piwnicy w obniżonej cenie – 15 tys. zł netto. Na osiedlu City Park piwnica włączona jest w cenę mieszkania. Ponadto kupujący domy na osiedlu Wróbla Staw dostają 5 lat gwarancji na budynki i kolektory słoneczne w cenie – wymienia Rafał Zdebski, dyrektor handlowy. Podkreśla on również, że klienci mogą negocjować ceny wszystkich lokali mieszkalnych.

JHM Development dwa razy w roku organizuje dni otwarte, podczas których klienci mają możliwość otrzymania specjalnej ceny na zakup mieszkania, jeśli zdecydują się kupić je właśnie w tym czasie.
Osoby chcące taniej nabyć mieszkania w inwestycjach Deweloper inwestycji Wawel Service  w każdym tygodniu oferuje promocje na wybrane mieszkania. Poza tym klienci, którzy zdecydują się na zakup energooszczędnego mieszkania mogą liczyć na bezzwrotną dopłatę do kredytu w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która wynosi 11 tys. zł.

Deweloper Wikana zaplanował kampanię promocyjną adresowaną do rodzin z dziećmi, która obejmie wybrane mieszkania we wszystkich realizowanych przez dewelopera projektach. Promocja ma obowiązywać od października do grudnia 2014 roku. Agnieszka Wójcik, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w firmie Wikana zapewnia, że szczegóły kampanii zostaną ujawnione kuż wkrótce.

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

Inne w tej kategorii...